ENG LIT LAT
LOGIN
Esileht

Telema kliendilood

Trüki

Kliendilugu: Pure Distribution automatiseeris müügitellimuste kogumise

Hästi planeeritud ja teostatud automaatne müügitellimuste kogumise protsess hoidis ära kuluka majandustarkvara vahetuse. Telema teenuste abil automatiseeritud protsessiga kasvatas Pure Distribution aastaga 15% käivet, lisas sortimenti jahekaubad ning loobus kolme uue töötaja palkamisest.               
Pure Distribution SIA on kiiresti kasvav Läti hulgimüügifirma, kes müüb toidukaupu, peamiselt maiustusi. E-andmevahetuse kasutuselevõtt võimaldas ettevõttel lisada sortimenti jahe- ja külmutatud tooted.
Tuntumad kaubamärgid:
PURE Chocolates, Froosh, VitaminWell, Rūjiena jäätis, Smiltenes Piens, Lazdonas Piens, Milda, Gardigan, Limbažu juust, Cannelle Bakery, Kalnu Piens, Rūdolfs, Dobele
Tarnekohti:4 400
Tarnesagedus:
iga päev
Telema teenusd:
Telema EDISupplier, Telema MMT,
Telema TeleSales
Dokumendimaht kuus:ca 17 000 (tellimused, arved, aruanded)
Majandustarkvara:Horizon, toetab IT firma RGP

Egils Veiss,
Pure Distributioni tarneahela juht
                                
Aasta tagasi virelesid Pure Distributioni üheksa müügimeest tööd teha vananenud müügitellimuste kogumise lahendusega. Samal ajal puudus ettevõtte majandustarkvaral asjalik tugi ning kogu müügiprotsessis oli selgelt liiga palju käsitööd. Plaanid olid aga suured ja turul olukord laienemiseks soodne. Firma soovis täiendada sortimenti jahekaupadega. Konkurentsis püsimiseks vajas Pure Distributioni müük kaasaegset IT-lahendust.

Ettevõtte kogenud juhid otsustasid automatiseerida kogu müügitellimuste kogumise protsessi. Firmal oli palju erinevaid kliente: suured jaeketid, kes nõudsid EDI kasutamist, keskmise suurusega kaupluseketid, keda külastas müügimeeskond, ning väiksemad, regioonides paiknevad poekesed, kes eelistasid tellida telefoni teel.

Projektile püstitati selged eesmärgid: tellimiste kogumine peab muutuma kiiremaks ja andmete kvaliteet paremaks, müügimeeskonna töö peab olema jälgitav ja paremini planeeritud, ning eesmärkidele tuleb jõuda sama arvu töötajatega. Pure Distributioni tarneahela juht Egils Veiss kommenteerib: “Leidsime ja kaalusime mitmeid erinevaid lahendusi. Arutasime ka kogu majandustarkvara väljavahetamist, kuni Telema pakkus teenustepaketti, mis kattis kõik meie vajadused.”

  • Suured jaeketid saadavad nüüd oma tellimusi elektroonselt. Baasteenus Telema EDISupplier võimaldab vastu võtta EDI tellimusi jaekettidelt ja saata neile EDI arveid otse majandustarkvarast. 
  • Telema MMT, mobiilne rakendus müügiesindajatele, varustab ettevõtte müügitiimi parimate töövahenditega. Lisaks tellimuste kogumisele võimaldab Telema MMT märkida üles kaubakogused riiulis, pildistada väljapanekuid ja koguda turuinfot – seda kõike reaalajas otse kauplustes. 
  • TeleSales on tellimuste sisestusvorm, mida saab kasutada erinevates seadmetes: arvutis, nutitahvlis või telefonis. TeleSales on ühendatudmajandustarkvaraga ja nii on tellimuse sisestajal alati värskeim info toodete, hindade, klientide ja nende ostuajaloo kohta. Nii jõuavad telefonitsi saabuvad tellimused TeleSalesi vormi kaudu automaatselt nii tootmise, lao kui ka raamatupidamiseni.

“Valisime koostööpartneriks ühe ettevõtte, kes suudab katta kogu teenusevajaduse. Ka teised hankijad pakuvad sarnaseid teenuseid, kuid keegi ei paku kogu komplekti. Mitme partneriga suhtlemine ja teenuste koordineerimine oleks palju keerulisem ja ajakulukam,” selgitab Egils Veiss. Ta lisab: “Telema on uuenduslik ja väga kliendikeskne partner. Üks põhjustest, miks valisime oma EDI partneriks just Telema, oli proaktiivsus.”

Pure Distribution on eesmärkide täitmise teel: sortimenti lisati jahekaubad, käive on aastaga kasvanud 15% võrra ja turuosa kasvab, ning samal ajal on ka kulud kontrolli all. Ettevõtte juhtkond usub, et nad valisid õige lahenduse ning soovitab Telema teenuseid aktiivselt ka oma äripartneritele.

Tagasi sisukorda

EDI edendab HoReCa sektori tööd - Pizza Jazz Leedus

Aprillis 2016 käivitus Telema EDI teenus Leedu armastatuima 10 restorani ühendava Pizza Jazzi keti jaoks. Täisautomaatse, Telema eDoc formaadil baseeruva lahenduse loomisel nõustasid keti IT-osakonda Telema projektijuhid.

Nüüd koostavad kõigi Pizza Jazzi restoranide juhatajad e-tellimusi oma majandustarkvaras ning edastavad need sealt hankijatele elektroonselt. Kauba kättesaamisel imporditakse ka e-arved otse ettevõtte majandustarkvarasse. Võrreldes senise protsessiga, mil tellimusi ja arveid trükiti mitu korda käsitsi ümber ning edastati meili teel, on see suur positiivne muutus.

E-andmevahetus säästab aega ja väldib käsitsi andmete sisestamisel tekkivaid vigu. EDI kasutav ettevõte saab keskenduda oma põhitegevusalale. Näiteks Pizza Jazz töötajad saavad nüüd pühenduda maitsvate ja kvaliteetsete pizzade serveerimisele ja klientide teenindamisele.

Tagasi sisukorda

Latvijas Piens valis oma müügimeeskonnale Telema MMT

Tarnijad, kes kasutavad EDI põhiteenust, tunnevad järjest enam huvi lisaväärtusteenuste vastu.
Latvijas Piens SIA, üks Läti suurimaid juustu- ja tööstuslike piimatoodete tarnijaid, on Telema teenuseid kasutanud juba aastast 2012. Möödunud aasta lõpus otsustati automatiseerida ka müügimeeskonna töövahendid. Jaanuaris 2016 võeti kasutusele Telema MMT. Piimatootja kuueliikmeline müügimeeskond kasutab enam kui saja poe külastuste registreerimiseks Telema mobiilset lahendust.

Telema MMT on mobiilne rakendus müügiesindajatele, kes käivad regulaarselt jaekette külastamas. Telema MMT võimaldab sisestada ja edastada tellimusi, märkida üles kauba puudujääke ja paigutust riiulis ning koguda turuinfot. Andmed edastatakse majandustarkvarasse reaalajas otse kauplusest. Kasutades Telema MMT-d on müügiesindajatel rohkem aega kliendisuhtluseks. Müügijuhid saavad parema ülevaate oma meeskonna tööst ja tulemustest.

Tagasi sisukorda

Danske Bank kasutab Telema eFaktooringut

Juunis 2016 hakkas Danske Bank Eestis pakkuma oma faktooringuklientidele automaatset arvete edastamist Telema süsteemi kaudu. Klientide arved jõuavad nüüd Danske Banki oluliselt kiiremini ja nende menetlemine on mugavam.

Telema eFaktooringu teenuse abil saadetakse müüja poolt esitatud arve koopia turvaliste kanalite kaudu automaatselt Danske Banki infosüsteemi. Arveandmeid ei ole vaja käsitsi uuesi sisestada, samuti saab kohe kontrollitud ka arve saatja õigsus.

Tarvo-Jaan Rebane, Danske Banki varade finantseerimise ja planeerimise osakonna juht kommenteerib: “Automaatsed lahendused võimaldavad kiiremat finantseerimist ning vähendavad vigu. Telema eFaktooringu kasuks otsustamisel said meie jaoks määravaks teenuse turvalisus ja usaldusväärsus.”

Telema eFaktooringut kasutavad ka Swedbank (Eestis) ning Nordea (Eestis ja Lätis).

Tagasi sisukorda