ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Naujienos

Print

October 15, 2014
2014.10.15 Telema: mėnesinė EDI dokumentų apimtis viršijo 1 000 000 dokumentų
2014 metų rugsėjį per Telema tinklą apsikeičiamu elektroninių dokumentų skaičius  viršijo vieną milijoną. Per pastaruosius 10 metų Telema smarkiai augo. 2004 metais  prireikė visų metų tam, kad persiųsti milijoną dokumentų, šiandien ši apimtis pasiekta per vieną mėnesį.

“ Vienas milijonas dokumentų per mėnesį yra išskirtinis pasiekimas, bet augimas tuo nesibaigia”, sako Hele Hammer, Telema GeneralinėDirektorė. “Esame laimingi, jog Baltijos šalių mažmenininkai ir tiekėjai suprato elektroninių duomenų mainų vertę ir toliau didina EDI dokumentų dalį savo operacijose”.

EDI dokumentai plačiau naudojami Greitai Judančių Vartojimo Prekių (FMGC) sektoriuje. Visi pagrindiniai prekybos tinklai Baltijos šalyse (Selver, Prisma, Rimi, ETK, ABC Supermarkets, Palink, Maxima) arba jau įdegė EDI arba yra diegimo stadijoje. Tinklas tankėja ir tampa aktyvesnis, nes nauji tiekėjai pradėta keistis dokumentais su mažmenininkais elektroniniu būdu. Nauji prekybos sektoriai, tokie kaip Pasidaryk Pats (DIY) sektorius, taip pat nemažai prisideda prie EDI plėtros.
 
Telema perduoda apie 20 įvairių tipų dokumentų, iš kurių el. PVM sąskaita-faktūra ir el. užsakymas yra labiausiai paplitę. 2014 metais apie 3,5 milijonų užsakymų ir  3,3 milijonų PVM sąskaitų-faktūrų bus išsiųsta per Telema tinklą, kartu su kitais dokumentų tipais perduotų dokumentų skaičius pasieks daugiau kaip 10 milijonų.

Telema AS