ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

TELEMA NAUJIENOS

Print

Prie „Telema“ EDI tinklo prisijungs „Drogas“

2014 m. ypač daug dėmesio „Telema“ skyrė savo klientų tinkle plėtrai. Mažmeninės prekybos sektoriuje pirmieji prie EDI sistemos dažniausiai pereina mažmenininkai. Naujų tiekėjų prisijungimas prie tinklo padidina EDI vertę abiem partneriams.

Estijoje „R-Kiosk“, 104 parduotuvių turintis mažmeninės prekybos tinklas, šią liepą prisijungė prie „Telema“ tinklo. Kitas svarbus tinklas, „Olerex“, valdantis 49 degalines visoje šalyje, pradėjo naudotis EDI dokumentų keitimosi sistema rugsėjį. 104 parduotuves turintis mažmeninės prekybos tinklas prisijungė prie „Telema“ tinklo. Dabar visos Estijos FMCG sektoriuje veikiančios parduotuvės naudoja elektroninių duomenų keitimosi sistema. Naujai prie „Telema“ ED tinklo prisijungę nariai yra smulkūs vietinių prekių gamintojai.

Vienas svarbiausių naujų „Telema“ EDI tinkle narių Latvijoje yra liepos mėnesį prisijungusi „Drogas“. Didžiausias kosmetikos ir buities prekių tinklas Latvijoje turi 80 parduotuvių. Keitimosi dokumentais sistema pirmą kartą buvo aktyvuota didmeninės prekybos paslaugas teikiančioje „Eugesta“. Antrojoje 2014 m. pusėje prie tinklo prisijungė dar keturi integruoti tiekėjai ir dešimtys mažesnių per internetą „Telema“ portalą naudojančių smulkesnių klientų.

Lietuvoje, dvi naujos mažmeninės prekybos grandinės – „Gulbelė“ ir „Fresh Market“, kurios prie „Telema“ tinklo prisijungė 2014 m. pradžioje, per EDI sistemą jau susisiekė su daug naujų tiekėjų. Šalies didžiausias mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“ nuosekliai įgyvendina savo didelės apimties 4DOC EDI projektą. Gegužės mėnesį „Telema“ ir „Maxima“ surengė bendrą seminarą EDI informacijos klausimais daugiau nei penkiasdešimčiai stambiausių „Maxima“ tiekėjų. Keli tiekėjai („Vilsida“, „Koslita“), kurie EDI paslaugomis naudojosi per „Telema“ portalą, pradėjo naudotis didesnę pridedamąją vertę sukuriančiomis integruotomis EDI paslaugomis.

Kartu su FMCG sektoriumi pamažu prie EDI sistemos pereina ir DIY tinklo parduotuvės. 2014 m., nauji „DIY“ tiekėjai Latvijoje „Sakret“ ir „Atlas“ jau pasirengę keistis elektroniniais dokumentais. „DIY“ sektoriaus tiekėjai dabar jau gali priimti e. užsakymus iš stambių mažmenininkų „DEPO“ ir „Kurši“. Lietuvos „DIY“ tinklo tiekėjas „Moki-veži“, turintis 24 parduotuves, ruošiasi prisijungti prie „Telema“ tinklo ir į EDI tinklą įtraukti kitus savo partnerius. Estijos „DIY“ sektoriaus mažmenininkai ir tiekėjai per 2014 m. padidino savo EDI dokumentų srautą 22 %.

Grįžti į turinį

„Telemą“ labai rekomenduoja jos klientų

„Telema“ visuomet atsižvelgia į jos klientų nuomones. Per mūsų 2014 m. klientų pasitenkinimo apžvalgą gavome daugiau nei 500 asmenų atsakymus. Pagal 10 balų skalę, vidutinis klientų vertinimas buvo 8,2. Daugiau nei pusė respondentų suteikė aukščiausią – 9 ar 10 balų – vertinimą.

Kasdienių pardavimo operacijų supaprastinimas, sumažėjęs klaidų skaičius ir „Telema“ EDI paslaugos – mūsų klientų labiausiai vertinami veiksniai. Toliau pateikiamos kelios mūsų tyrimo metu gautų klientų atsiliepimų citatos:

  • Vis daugiau klientų ar tiekėjų Jungiasi prie šios sistemos, tai naudinga, patogu ir greita. Be to per porą bendradarbiavimo metų nei karto nebuvome susidūrę su problemomis.
    Aušra Rakauskaitė, Telema paslaugos naudotojas, TOKĖ LT UAB
  • Nes įmonė puikia atlieka savo darbą.
    Kostas Guvenikovas, IT specialistas, PRESS EXPRESS UAB
  • Patogus darbas su Telema produktais, malonus ir operatyvus konsultavimas rūpimais klausimais.
    Aurėlija Stradomskienė,  Telema paslaugos naudotojas, KORNITA UAB

Didžioji dauguma atsiliepimų buvo teigiami ir labai įkvepiantys. Esame ypač dėkingi už konstruktyvias pastabas, į kurias bus būtinai atsižvelgta kuriant dar geresnes paslaugas. Malonu žinoti, kad apie „Telema“ paslaugas atsiliepiama taip teigiamai.

„Telema“ siūlo integruotus sprendimus ir internetu teikiamas paslaugas. Integruoti klientai naudojasi visais EDI pranašumais, todėl, kaip įprasta, jie yra labiau patenkinti šia paslauga. Norėdami sužinoti, kurią apskaitos programą naudojant galima lengvai ir priimtinomis sąnaudomis integruotis į EDI sistemą, prašome peržiūrėti „Telema“ palaikomos programinės įrangos ir sertifikuotų „Telema“ partnerių sąrašus.

Grįžti į turinį

Išplėtus EDI taikymo sritį bus sutaupyti 6,5 mln. Eur

2014 m. rugsėjo mėn. „Telema“ VIP klientai surengė intensyvias diskusijas apie tai, kiek sąnaudų galima būtų sutaupyti plačiau naudojant EDI sistemą. Mažose darbo grupėse jie aptarė visiško perėjimo nuo popierinių dokumentų prie EDI sistemos poveikį. Daugelis klientų jau dabar atlieka 50 % savo sandorių naudodamiesi EDI sistema. Tai reiškia, kad kitus 50 % vis dar reikia konvertuoti.

Seminaro rezultatai parodė, kad apdoroti vieną rašytine forma parengtą užsakymą reikia 30 min. Skaitmeniniu procesu naudojant EDI formato užsakymus galima sutaupyti 20 min. vienam dokumentui. 30 dalyvavusių įmonių nurodė, kad per mėnesį jos vidutiniškai gauna po 8 000 ne EDI formatu (el. paštu / telefonu) parengtų užsakymų.

Tada seminaro dalyviai atliko kelis nesudėtingus matematinius veiksmus. Vienam dokumentui apdoroti sutaupytas laikas konvertuotas į sutaupytą atlyginimą ir padaugintas iš užsakymų, kuriuos galima konvertuoti į EDI formato užsakymus, skaičiaus. Visos 30 bendrovių per metus galėtų sutaupyti daugiau nei 6,5 mln. eurų. Pasak Bruno Koch („Billentis“), galimai sutaupytos lėšos galėtų sudaryti nuo 1 % iki 2 % įmonės apyvartos.

Organizacinius pokyčius įgyvendinti reikia aukščiausio lygio vadovybės paramos. „Telema“ gali pateikti konkrečius pavyzdžius ir skaičiuokles, kad kiekviena bendrovė galėtų apskaičiuoti, kiek lėšų ji galėtų sutaupyti. Jeigu jus tai sudomino, kreipkitės į mus e. paštu: telema@telema.com.

Grįžti į turinį