ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

NL 12-2013

Print

Naujienlaiškio turinys

RINKA

TELEMA NAUJIENOS

TELEMA PASLAUGŲ IR PRODUKTŲ NAUJIENOS

BENDRADARBIAVIMO NAUJIENOS

TELEMA KOMANDA

TELEMA SKAIČIAI


2014 m sausį, Maxima pradės EDI 4Doc
Ilgai laukta naujiena: Maxima yra techniškai pasirengusi ir priėmė sprendimą įgyvendinti EDI. Prekybos tinklas pradės naudoti visus 4 dokumentus: užsakymą, prekių važtaraštį, prekių priėmimo ataskaitą ir PVM sąskaitą-faktūrą. Maxima pradės dokumentų apsikeitimą su 100 stambiausių tiekėjų  Lietuvoje, o po to prijungs ir smulkiuosius tiekėjus. Jungiantis į EDI numatytas ir pereinamasis laikotarpis, taip pat įdomus faktas, jog Maxima yra pasirengusi jungti tiekėjus tiek per EDI operatorius, tiek tiesiogiai.


Grįžti į turinį


DIY (Pasidaryk pats) sektorius pereina prie EDI

Šiemet, sparčiausias dokumentų augimas buvo DIY (pasidaryk pats) sektoriuje. Estijoje, šimtai DIY tiekėjų ir didžiųjų prekybos centrų kaip Bauhof, Optimera ir Rautakesko apsikeitė daugiau nei 240 000 elektroninių dokumentų, t.y buvo apsikeista net šešis kartus daugiau dokumentų nei 2012 metais. Daugiau nei 60 naujų tiekėjų, tarp jų Saint-Gobain, Kiilto, Mecro, Baltic Agro ir Caparol, perėjo prie EDI bendradarbiavimo su mažmenininkais, gera žinia yra tai, kad dar daugiau tiekėjų taip pat planuoja pradėti EDI įgyvendinimą.


Taip pat spartūs pokyčiai vyksta Latvijos DIY sektoriuje. Šiuo metu Latvijoje galime pasiūlyti tiekėjams bendradarbiauti su Rautakesko (visose Baltijos šalyse), mažmeninės prekybos tinklu Mājai un Dārzam, bei kitais DIY mažmenininkais Estijoje.


Grįžti į turinį


SEPA ir IBAN - kaip jie įtakoja EDI?

Estijoje, nuo 2014 m. vasario 1 d., visi asmenys, įmonės ir įstaigos, turės būti pasirengę pradėti naudotis techniniais ir verslo Bendros mokėjimų erdvės (angl. Single Euro Payments Area) reikalavimais. "Įprasti" banko sąskaitos numeriai bus konvertuojami į tarptautinį IBAN formatą, o vidaus tiesioginio debeto paslaugos bus keičiamos į elektronines PVM sąskaitas-faktūras. Norėdami sužinoti, kokią įtaką šie pokyčiai turės jūsų įmonės kasdieninėms operacijoms, susisiekite su savo apskaitos ir verslo valdymo programinės įrangos tiekėju. Telema sistema perduoda tiek nacionalinio banko sąskaitų numerius tiek IBAN. Jei jums reikia pagalbos, persiunčiant bankui reikalingas elektronines sąskaitas, Telema yra visada pasirengusi patarti šiuo klausimu.


Grįžti į turinį


Europoje, 40 milijardų eurų galėtų būti sutaupoma e-sąskaitų dėka

Europoje, tik 18 % visų PVM sąskaitų-faktūrų (33 milijardai sąskaitų per metus) yra perduodama elektroniniu būdu. Todėl įžvelgiamas EDI augimo potencialas. 2011 m., Europos Komisija žengė tvirtą žingsnį e-sąskaitų link įsteigdama Europos suinteresuotųjų šalių e-sąskaitų faktūrų išrašymo forumą. Keletas forumo rekomendacijų, dėl perėjimo prie e-sąskaitų naudojimo:


 • visos Europos šalys, viešajame sektoriuje turėtų reikalauti elektroninių PVM sąskaitų-faktūrų
 • viešųjų pirkimų procesai turėtų būti paprastesni ir labiau prieinami mažoms įmonėms
 • apskaitos ir buhalterijos taisyklės turėtų būti pritaikytos ir suderintos su e-sąskaitomis.


2016 m., elektroninių sąskaitų naudojimas bus privalomas visoms ES viešojo sektoriaus institucijoms. Iki 2020 m., visas viešųjų pirkimų procesas turi būti elektroninis.


Remiantis metine elektroninių sąskaitų ataskaita Billentis, palyginus tradicinį popierinių sąskaitų tvarkymo būdą su elektroniniu sąskaitų-faktūrų naudojimu, pastarasis gali padėti sutaupyti 60-80 % išlaidų, o vidutinis projekto atsipirkimo laikotarpis gali būti nuo 6 mėnesių iki 1,5 metų. Perėjimas prie e-sąskaitų naudojimo padėtų Europai sutaupyti apie 40 milijardų eurų.


Grįžti į turinį


Latvija atsisveikina su latais

Nuo 2014 m. sausio 1 d., Latvija prisijungia prie Euro zonos. Tai didelis pokytis, todėl džiaugiamės žinodami, kad Telema EDI sistema yra pasirengusi perduoti duomenis bet kokia valiuta. Tai reiškia, kad Telema sistemoje nėra jokių papildomų validatorių, tikrinančių valiutą, vietoje to, norimą valiutą nustato dokumento siuntėjas. Visa informacija, atsiųsta mūsų klientų, perduodama jų partneriams. Integruotų EDI vartotojų atveju, Telema sistema apsikeičia informacija, siunčiama iš/į vartotojo apskaitos sistemą. Telema paslaugų tinklapis taip pat automatiškai atitiks euro reikalavimus.


Maloniai prašome visų mūsų klientų Latvijoje, atidžiau sutikrinti savo pagrindinius duomenis ir dokumentus, kuriuos siunčiate į Telema EDI sistemą, prieš tai įsitikinkite, jog duomenys nurodyti teisinga valiuta. Nuo 2014 m., Latvijoje išrašomų prekybos dokumentų sumos turi atitikti eurus, o valiutos kodas turi būti nurodomas EUR.


Grįžti į turinį


1100 parduotuvių Baltijos šalyse perduoda POS duomenis VMI produkto dėka

Šveicarijoje, 85 % maisto ir kitų produktų mažmeninės prekybos sektoriaus, tiekimo grandinėje naudoja VMI strategiją, tačiau VMI naudojimas Baltijos šalyse vis dar nedažnas.


2013 m. pavasarį, Triinu Kollamaa, Talino technologijos universiteto, tiekimo grandinės valdymo studijų studentė ištyrė 64 mažmenininkus Estijoje. Tyrimas parodė, jog tik keli prekybos tinklai šiuo metu suteikia savo tiekėjams teisę automatiškai papildyti prekių asortimentą parduotuvėse. Tačiau, net 20 tinklų norėtų keistis POS (angl. Point of Sales), pardavimų ataskaitų informacija su tiekėjais.


Nepaisant patikimos VMI strategijos žinomumo tarp mažmenininkų, strategija plinta lėtai. Pagrindinės, mažmenininkų nurodomos, VMI nenaudojimo priežastys yra:

 • Trūksta pasitikėjimo tarp tiekėjų ir mažmenininkų
 • Sudėtingas verslo procesų keitimas
 • Silpni tiekėjo gebėjimai įrodant VMI kompetenciją ir iniciatyvą.


Iš tiesų, tiekėjams dažnai trūksta paprastų žinių ar priemonių (apskaitos ir verslo valdymo sistemos neturi VMI funkcijos, VMI palaikančios programinės įrangos nėra plačiai paplitusios Baltijos šalyse) užmegzti santykius su partneriais įgyvendinant VMI.


Telema tinkle yra daugiau nei 1100 parduotuvių, techniškai galinčių ir norinčių dalintis pardavimų informacija (POS) su savo tiekėjais. Viskas priklauso nuo tiekėjų ir jų interesų įgyvendinant VMI įrankį.


Grįžti į turinį


TELEMA NAUJIENOS


10 milijonų dokumentų per metus!

Bendras, perduotų EDI dokumentų skaičius Telema tinkle per 2013 siekė 10 milijonų, palyginus su praėjusiais metais, skaičius padidėjo daugiau nei 25 %. Telema apsikeičia 20 skirtingų tipų dokumentų, kurių plačiausiai siunčiamos ir gaunamos yra elektroninės PVM sąskaitos-faktūros. Šiemet, 3,4 milijonų užsakymų ir 3,2 milijonų PVM sąskaitų-faktūrų buvo persiųstos mūsų tinkle. Kadangi  4-dokumentų modelis tiekimo grandinėje sparčiai populiarėja, prekių priėmimo ataskaitos buvo vienas iš sparčiausiai augančių (39%) dokumentų tipų.


2013 metų pabaigoje, Telema tinklas jungia beveik 70 000 aktyvių e-tiekimo jungčių. E-tiekimo jungtis – tai jungtis, tarp vieno tiekėjo ir vieno pristatymo adreso (parduotuvės). Šiemet, jungčių tarp partnerių skaičius išaugo 21 %. Augimą skatino naujos jungtys tarp esamų klientų, taip pat didėjanti naujų klientų bazė.


Grįžti į turinį


Telema klientų tinklo plėtra 2013

2013 m. buvo geri metai naujoms EDI partnerystėms. Vien Estijoje, prie Telema tinklo prisijungė 100 naujų vartotojų, dauguma jų iš DIY sektoriaus - Saint- Gobain , Kiilto ir Caparol. Dar vienas, gerai žinomas gėrimų tiekėjas, Royal Unibrew, pasirinko Telema kaip EDI partnerį. Sėkmingai inicijuoti du bandomieji EDI projektai: AleCoq ir Maxima bei Coca-Cola e-sąskaitų siuntimas ETK kooperatyvui.


Latvijoje ir Lietuvoje, dėmesys ir toliau skiriamas FMCG sektoriui. Mažmeninės prekybos tinklai, Mārksmens ir Gabriela priklausanti Iepirkumu Grupa (65 TOP! parduotuvės), taip pat Prisma Latvija per pastaruosius metus pradėjo aktyviau naudotis EDI. Tiekėjų gretas papildė Kuldīgas Maizes Ceptuve, Roga–Agro, Diāna ir kiti. 


Lietuvoje, mažmeninės prekybos tinklai Sanitex C&C ir Šilas (UAB Eiginta) prisijungė prie Telelma EDI tinklo, taip pat sujungėme didmenininkus Tridens LT UAB ir Elmera UAB, ir daugelį kitų.


Daugiau nei 3050 parduotuvių ir daugiau nei 900 tiekėjų keičiasi savo dokumentais per Telema sistemą. Telema tinklapyje rasite pilną Telema klientų sąrašą. Norėdami būti sujungti su naujais partneriais, siųskite užklausą Telema paslaugų tinklapyje ir galėsite pradėti EDI dokumentų mainus.


Grįžti į turinį

 

Nordea patvirtino Telema eFactoring sprendimą

Rugsėjo mėnesį, Nordea Finance Estija pradėjo naudoti Telema eFactoring paslaugą. Telema klientai, naudojantys Nordea finansavimo paslaugas, nuo šiol sąskaitas į banką pateikia automatizuotai.


Su Telema eFactoring paslauga, pardavėjo siųsta PVM sąskaita-faktūra pirkėjui kopijuojama ir automatiškai persiunčiama tinkamu formatu į banko programinę įrangą. Nuo šiol jokio papildomo darbo ar dvigubo duomenų suvedimo, siunčiant Excel failus el. paštu. Nuo šiol, faktoringo procesas yra greitesnis, saugesnis ir patogesnis. Telema eFactoring paslaugą šiuo metu naudoja Swedbank ir Nordea bankai Estijoje.


Grįžti į turinį


Telema klientų atsiliepimai


"Patikimas sprendimas, kuris veikia taip, kad galite apie jį pamiršti :) " - Akzo Nobel Baltics AS (EDITiekėjas)


"Leidžia dirbti sklandžiau ir didina našumą." - Alexela Oil AS (EDIPirkėjas)


"Gera sistema užsisakyti ir siųsti sąskaitas faktūras. Mums patinka, kad sistema yra stabili ir suprantama" - Casual Trend OÜ (WebTiekėjas)


Atlikę Telema metinę klientų apklausą sulaukėme atsakymų beveik iš 500 respondentų – tarp jų buvo sprendimus priimantys įmonių darbuotojai, IT darbuotojai bei paslaugų vartotojai. Vidutinis įvertinimas skalėje nuo 0 iki 10 buvo 8. Beveik pusė respondentų įvertino Telema 9 ar 10 balų, tai reiškia, kad šios įmonės rekomenduotų bendrovės paslaugas savo draugams ar partneriams. NPS (Net Promoter Score) siekė 32,5 (palyginti su praėjusiais metais, rezultatas padidėjo 2,5).


Labiausiai vertiname apklausos atsakymus kuriuose klientai pateikė savo komentarus ar pasiūlymus. Džiaugiamės gražiais žodžiais, taip pat konstruktyviu grįžtamuoju ryšiu, bei pasiūlymais ką galėtume padaryti geriau. Remdamiesi jūsų pasiūlymais, mes galime pagerinti mūsų paslaugų kokybę.


Grįžti į turinį


Klaidos kurių reikėtų vengti diegiant EDI

Vienas iš Telema tikslų, nuolat skatinti bei skleisti elektronizuotą prekybos procesą. 2013 m., Telema surengė rytinius EDI seminarus Vilniuje ir Šiauliuose. Tiek tiekėjai, tiek mažmenininkai buvo pakviesti aptarti EDI naudą. Be to, pasitelkę mūsų klientų patirtį, paaiškinome, kiek laiko ir pinigų galima sutaupyti EDI pagalba.


Per ilgus metus glaudus bendradarbiavimo su universitetais ir viešojo sektoriaus organizacijomis, surengėme keletą konferencijų bei vedėme keletą paskaitų. Estijos prekybos konferencija ir ECR Baltic Forumas yra tik keletas pavyzdžių, kuriuose dalyvavo Telema. Norėdami sužinoti daugiau apie klaidas kurių reikėtų vengti diegiant EDI, skaitykite mūsų generalinės direktorės, Hele Hammer, pranešimą iš ECR Baltic forumo  "Klaidos kurių reikėtų vengti diegiant EDI tiekimo grandinėje".


Taip pat, Telema yra vienas iš rėmėjų Taline naujai atidaryto verslo ir inovacijų centro Mektory.  Telema padėjo sukurti inovacijų laboratoriją skirtą logistikos ir tiekimo grandinių valdymui. Tai simuliacijų bei žaidimų laboratorija, tačiau čia taip pat studentai susipažįsta su verslu, o naujos idėjos išbandomos realybėje. 


Grįžti į turinį


TELEMA PASLAUGŲ IR PRODUKTŲ NAUJIENOS


Telema MMT dabar taip pat ir Suomijoje

Gruodžio mėn., pirmoji įmonė Suomijoje, Nordic Cosmetics, turinti 14 prekybos agentų, pradėjo naudoti TELEMA MMT produktą. Užsakymų surinkimas, kuris anksčiau buvo atliekamas rankiniu būdu, rašikliu ir popieriumi arba Excel pagalba, nuo šiol yra automatizuotas. Nordic Cosmetics pat įsidiegė MMT Merčendaizingo modulį. Ši funkcija leidžia fiksuoti prekių nebuvimo priežastis, pardavimų kainas, produktų veidus, daryti produktų išdėstymo nuotraukas ir tt.


Sirowa Group Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje Telema produktą naudoja jau daugiau nei 7 metus. Laikui bėgant, Telema MMT produkto naudojimas pagerino santykius su klientais, o taip pat padėjo sutaupyti laiko ir pinigų. Ilgalaikė partnerystė ir patikimas sprendimas lėmė logišką žingsnį, įgyvendinti sprendimą Suomijoje, o taip pat yra planų, ateityje įdiegti šį sprendimą ir Lenkijoje.


2013 Telema MMT sprendimas sparčiai plito Baltijos šalyse. Tokios įmonės kaip Premia FFL (22 pardavimo agentai), Diāna A/S, Mayeri Latvija ir Jungent Lietuva pradėjo naudotis arba atnaujino savo įrenginius ir pasirinko mūsų, puikaus dizaino ir paprastą naudoti, sprendimą Android aplinkoje. Iš viso, daugiau nei 90 pardavimo agentų pradėjo naudoti šį sprendimą - dabar jis padeda daugiau nei 250 prekybos atstovų, kasdienėje veikloje. Dokumentų srautas, perduodamas MMT sprendimo, beveik padvigubėjo, palyginus su 2012 m. Telema sprendimu MMT ypač domisi Lietuvos ir Latvijos įmonės. Skaitykite daugiau apie Telema MMT čia.


Grįžti į turinį


Telema WebShop - patogus B2B užsakymų įrankis

Telema WebShop, web paremta užsakymų atlikimo aplinka, kurioje mažesnės parduotuvės ir HoReCa sektoriaus įmonės gali pateikti savo užsakymus keliems tiekėjams. Užsakovo atveju, tai yra ekonomiškas ir efektyvus būdas surinkti užsakymus iš mažesnių klientų.


Norint naudotis šuo sprendimu, užsakovui reikia pasirašyti sutartį, turėti kompiuterį ir interneto ryšį - jokios specialios programinės įrangos ar techninių sprendimų nereikia. WebShop nauda pirkėjams:


 • tikslūs produkto duomenys - kainos, kodai ir kiti duomenys - atnaujinama tiekėjų
 • patogus šabloninių užsakymų naudojimas – juos galite sukurti keliems skirtingiems tiekėjams – užsakymus galite siųsti dar greičiau
 • užsakymai gali būti kuriami 24/7


Šiandien Telema per TelemaWebshop galite užsisakyti prekių iš 80 FMCG tiekėjų - Eesti Pagar, Leibur, Fazer, Rakvere Lihakombinaat, Bambona, Karlskroona, Vegelog, Valio, Tere, Atria, Saaremaa Lihatööstus, Kaupmees & KO ir kitų įmonių.


Integruoti tiekėjai užsakymus gauna tiesiai į savo apskaitos sistemą, užsakymai paremti tikslia informacija ir gaunami tolygiai. Tiekėjui tai reiškia:

 • pardavimų personalui sumažėja darbo krūvis
 • mažiau klaidų užsakymuose – užsakymų apdorojimo laikas tampa greitesnis
 • pardavimų skyriaus bei sandėlio procesai tampa efektyvesni


Daugiau nei 500 parduotuvių, kavinių ir restoranų yra įsiregistravę kaip Telema WebShop vartotojai, kurie patogiai atlieka užsakymus ir tvarko savo kasdieninius darbus. Norėdami sužinoti, kaip galite pasinaudoti Telema WebShop, kreipkitės į produkto vadybininkę Renate Valdna, renate.valdna@telema.com.


Grįžti į turinį


E- sąskaitos viešajam sektoriui per TELEMA : XML + PDF

Nuo 2013 m. spalio mėn., Telema persiunčia tiekėjų sąskaitas Estijos viešojo sektoriaus institucijoms. Telema klientai dabar gali būti lengvai prijungiami prie viešojo sektoriaus įstaigų: mokyklų, darželių, ligoninių ir tt. Nauja funkcija įgalinta per tarptinklinio ryšio susitarimus (angl. Roaming) su e-Arvekeskus ir Opus Capita (anksčiau Itella). Pagrindinė naujovė yra pdf vaizdas sąskaitoje, kuris dabar yra įtrauktas į šiuo metu naudojamą XML formatą.


Kaip tai veikia? Tiekėjo išrašyta sąskaita, skirta viešojo sektoriaus įstaigai, išsiunčiama per Telema sistemą kaip įprasta. Telema persiunčia sąskaitą į e-Arvekeskus ar Opus Capita, kur sąskaita yra apdorojama ir persiunčiama galutiniam gavėjui. Viešojo sektoriaus institucija gauna PVM sąskaitą-faktūrą "xml + pdf" formatu, kuris yra Estijos viešojo sektoriaus standartas.


Pardavėjams, susijusiems su viešuoju sektoriumi, ši nauja funkcija leidžia pardavimų sąskaitas tvarkyti paprasčiau, dabar tai galima padaryti patogiai, naudojant vieną kanalą. Norint naudotis šia funkcija, tiekėjui reikia atnaujinti Telema eDoc naujausią versiją. Pardavėjai, dar neprisijungę prie Telema tinklo, susisiekite su mūsų pardavimų vadybininku, Kalle Kuuspalu, kalle.kuuspalu@telema.com.


Grįžti į turinį


Naujausia Telema edoc 2.8.3 versija

Telema išleido naują Telema eDoc versiją 2.8.3, kurioje buvo atlikta keletas svarbių atnaujinimų, kurie atitinka dabartinius mažmenininkų ir tiekėjų poreikius.


Naujasis eDoc pasižymi atnaujintomis antraštės funkcijomis; šalies kodas, registracijos kodas, dabar tai suteikia naujas adresavimo galimybes. Be to, taip pat buvo atnaujintos kai kurios formulės. Tarp visų atnaujinimų, paskutinė Telema eDoc versija turi naują dokumento tipą – ROAMINGLIST – šis dokumento tipas leidžia siųsti į Telema tarp tinklinį (angl. Roaming) partnerių sąrašus.


Pilną Telema eDoc specifikaciją galite peržiūrėti adresu:

http://www.telema.eu/for-developer


Grįžti į turinį


BENDRADARBIAVIMO NAUJIENOS


Telema pradėjo bendradarbiauti su Omnitel

Telema paslaugos patraukė didžiausio telekomunikacijų operatoriaus Lietuvoje Omnitel dėmesį. 2013 m. rugpjūčio mėn., įmonės pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri apima bendrą marketingą ir pardavimų veiklą, verslo klientams Lietuvoje.


Dabar, aukštos kokybės telekomunikacijų paslaugas teikianti ir naujausius mobiliuosius įrenginius siūlanti Omnitel gali būti derinama su pardavimų automatizavimo sprendimu Telema MMT. Suderinus sprendimus, tiekėjai gali rinkti užsakymus iš savo klientų, realiu laiku, taip pat šių sprendimų dėka, pardavimų agentai gali rinkti informaciją apie rinką, tikrinti asortimento lygį, fiksuoti prekių nebuvimo priežastis parduotuvėse, o taip pat ir geriau valdyti savo pardavimų komandą. Pardavimo procesai tampa greitesni ir tikslesni, taip pat šis sprendimas padeda sutaupyti iki 200 €, nuo kiekvieno pardavimų agento.


Bendradarbiavimas su Omnitel, mums leidžia skleisti Telema pridėtinės vertės sprendimus bei demonstruoti EDI pranašumus, EDI sprendimai gali būti mobilūs bei lengvai prieinami. Bendradarbiavimo tikslas - užtikrinti, kad verslo operacijų vykdymas tiekimo grandinėje taptų efektyvesnis.


Grįžti į turinį


Telema Sertifikuotų partnerių programa: 7 nauji nariai

Vis daugiau ir daugiau apskaitos sistemų teikėjų yra pasirengę suteikti savo klientams programinę įrangą su įmontuota EDI funkcija. Per metus 2013, 7 naujos programines įrangas palaikančios įmonės buvo apdovanotos Telema sertifikuoto partnerio diplomais. Tresoor Tarkvara ir Eurotec yra naujieji partneriai. Šiuo metu iš viso bendradarbiaujame su 13 partnerių.


Sertifikuoto Telema partnerio programa leidžia apskaitos programines įrangas prižiūrinčioms bendrovėms pasiūlyti savo klientams paprastą, greitą ir nebrangų EDI ryšį su daugiau kaip 1000 įmonių. Tai taip pat reiškia, kad partneris ir Telema susitaria dėl galutinio vartotojo aktyvavimo terminų - kiek laiko užtruks EDI įdiegimas į programinę įrangą ir kiek tai kainuos. Pavyzdžiui, EDI sistemos KMA įrangoje Ladu įdiegimas užtruks vieną darbo dieną, ši paslauga yra nemokama. Įdiegimas į SAF įranga kainuoja 450 €  ir trunka iki 7 darbo dienų. Visų sertifikuotų Telema partnerių sąlygas rasite čia.


Šiuo metu, Telema EDI modulis vystymo etape yra Astro Baltijos, Latinsoft ( LAT) ir ELMI (LAT) programinėse įrangose, be to apie 10 projektų yra derybų etape. Daugiau informacijos apie Sertifikuotų partnerių programą rasite čia.


Grįžti į turinį


TELEMA KOMANDA


"Komandos stiprybė – kiekvienas narys. Kiekvieno nario stiprybė - komanda. "

/Phil Jackson/


Per 2013 metų antrąjį pusmetį, Telema komandą papildė nauji specialistai.


Telema Latvija pardavimų komandą papildė – ARTIS BOGDANOVS, kaip pardavimų vadybininkas jis pradėjo dirbti liepos mėnesį. Rugpjūčio mėnesį, Estijos pardavimų komandą pastiprino RENATE VALDNA, o CAROLIINA RAND prisijungė prie komandos gruodžio mėnesį. O taip pat, kaip klientų aptarnavimo vadybininkių, jų pagrindinė užduotis yra būti kasdiene sąsaja su mūsų klientais. KADRI LENK mūsų naujoji produkto vadybininkė, dirbanti nuo rugpjūčio mėnesio. Lapkričio mėnesį, ANNELI LEPIK pradėjo dirbti kaip Baltijos šalių pardavimų vadovė. VIVIAN MARIPUU, atsakinga už ryšius su IT partneriais, prisijungė prie mūsų gruodžio mėnesį.


Mūsų klientų aptarnavimo skyrių papildė du darbuotojai - OLEG PODLIPSKI, nuo rugpjūčio jis dirba kaip IT specialistas, o TEA SUURKIVI užėmė klientų aptarnavimo vadovės poziciją. 


Mūsų kolegos - MERLIN SAARESTE ir RAIGO KALDMA paliko mus metams ir iškeliavo į Australiją. Tačiau, mes džiaugiamės sulaukę, po mokslų grįžusią, produkto vadybininkę TRIINU KOLLAMAA ir klientų aptarnavimo specialistę (Helpdesk) EVA KIISA, grįžusią iš motinystės atostogų.


ARTIS BOGDANOVS
RENATE VALDNA
OLEG PODLIPSKI
KADRI LENK
CAROLIINA RAND
VIVIAN MARIPUUEVA KIISATEA SUURKIVITRIINU KOLLAMAAANNELI LEPIK

Tagasi sisukorda

TELEMA SKAIČIAIS2012
2013
Pokytis
Tiekėjai   870
   900
+30
Parduotuvės2 900
3 050
+150
E-tiekimo jungtys*
56 000
64 500
+15%
Dokumentai, tūkstančiais 
7 90010 040
+27%

*E-tiekimo jungtis – jungtis tarp vieno tiekėjo ir vieno pristatymo adreso (parduotuvės)


Grįžti į turinį