ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Jaunumi

Print

2014. g. 15. oktobris
15.10.2014 Telema ikmēneša EDI dokumentu apjoms ir pārsniedzis miljonu
2014.gada septembrī elektronisko dokumentu skaits, kas tika nosūtīti un saņemti ar Telema tīkla starpniecību, pārsniedza vienu miljonu. Pēdējā desmitgadē Telema ir pieredzējusi ievērojamu biznesa pieaugumu. Ja 2004.  miljons dokumentu pārraidīja visa gada laikā, tad šodien tas apjoms tiek sasniegts vienā mēnesī.

„Viens miljons dokumentu mēnesī ir nebijis sasniegums, taču izaugsme ar to nebeidzas,” stāsta uzņēmuma vadītāja Hele Hammere (Hele Hammer). „Mums ir prieks, ka mazumtirgotāji un piegādātāji Baltijā ir sapratuši ieguvumus, ko sniedz datu elektroniskā apmaiņa, un turpina palielināt EDI dokumentu proporciju savos darījumos.”

Visplašāk EDI dokumenti tiek lietoti plaša patēriņa preču tirdzniecības sektorā. Visas lielākās mazumtirdzniecības ķēdes Baltijā (Selvers, Prisma, Rimi, ETK, ABC Supermarkets, TOP! un Maxima) jau lieto EDI vai atrodas kādā no EDI ieviešanas stadijām. Elektroniskās datu aprites tīmeklis top ciešāks un dokumentu apmaiņa aktīvāka, jo arvien vairāki piegādātāji izvēlas sūtīt un saņemt darījumu dokumentus elektroniski.  EDI izplatībā iesaistās, to būtiski veicinot, arī jauni sektori, piemēram, būvmateriālu un remontam paredzēto preču sektors.
 
Telema pārraida aptuveni 20 dažādus dokumentu veidus, visizplatītākie no tiem ir e-rēķins un e-pasūtījums. 2014. gadā Telema prognozē pārraidīt ap 3,5 miljoniem e-pasūījumu un  3,3 miljoniem e-rēķinu, kopā ar citiem veidiem elektronisko dokumentu apjoms būs krietni pāri 10 miljoniem.
Telema AS