ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Telema klientu stāsti

Print

Pētījumi apstiprina, ka mazumtirdzniecības plauktos vidēji iztrūkst 8% preces. Iemeslu trūkstošai precei ir daudz, bet viens veids situācijas uzlabošanai ir dalīties ar veikala pārdošanas datiem (angl. POS Data). Uzņēmuma Coomor Kaubandus pieredze rāda, ka šāda veida redzamības radīšana piegādes ķēdē īpaši labi strādā akciju laikā.

Coomor Kaubandus OÜ
               
Audio-video- un IT-piederumu, sadzīves tehnikas un saimniecības preču vairumtirdzniecība Igaunijā
Zināmākie zīmoli:
Philips, SanDisk, Sennheiser, Golla, Verbatim, TDK
Piegādes punkti:ap 200
Piegādes biežums:
Ik nedēļu, pēc vajadzības
Telema pakalpojums:
EDISupplier, VMI
Dokumentu daudzums:~4000 dokumentu mēnesī, tai skaitā pasūtījumi, rēķini, atskaites utt
Uzskaites sistēma:SAF
   
Indreks Lepiks
Coomor Kaubandus tirdzniecības vadītājs

Samazini iztrūkumu plauktos izveidojot pārskatāmu piegādes ķēdi!

Zibatmiņas, datorsomas, fēni, spuldzes, katli un pannas… 75% no apgrozījuma šāda veida precēm top akciju laikā. Paredzēt akcijas laikā pārdoto daudzumu būtu sarežģīti pat gaišreģim. Tā nereti gadās, ka plauktā preces nav un pircējs paliek tukšām rokām.

Coomor Kaubandus vienmēr mēģina atrast jaunus veidus procesu uzlabošanai, gan iekšēji savā uzņēmumā, gan sadarbībā ar klientiem un piegādātājiem. Elektronisko datu apriti uzņēmumā izmanto jau gadiem ilgi.

Šobrīd caur EDI sistēmām saņemam ap 70-80% no visiem veikalu pasūtījumiem. Kopējais pasūtījumu apjoms mēnesī krietni pārsniedz 1000, tātad elektroniskā datu aprite mums noteikti ietaupa,” saka Coomor Kaubandus tirdzniecības vadītājs Indreks Lepiks (Indrek Lepik).

Indreks Lepiks EDI pielietošanā saskata vēl vairākus labumus - piemēram krasi samazinās kļūdu skaits datu apstrādē. Pārvietojot datus elektroniski cilvēciskais faktors ir minimāls. Mūsdienu tirdzniecības sfērā tam ir liela nozīme, jo katru kļūdu bieži nosoda ar augstām soda likmēm. Elektroniskā datu aprite tātad palīdz iekonomēt naudu, bet Coomoram tai ir arī citas priekšrocības - mazāks papīra patēriņš, darbinieku potenciāla veiksmīgāka pielietošana, kā arī mirdzums personāla acīs, kad viss rutīni un nenozīmīgi uzdevumi tiek uzdoti datorsistēmām.

Papildus Coomor caur Telema ik dienu saņem no vairākiem mazumtirgotājiem pārdošanas atskaites. Piemēram ir Coomoram katru dienu pārskats par pārdotām precēm un to atlikumu visos Selver ķēdes veikalos.

Balstoties uz pārdošanas atskaitēm un atlikumiem Telema VMI risinājums automātiski ģenerē svarīgus rādītājus, piemēram ar preču atlikumu nosegto dienu skaitu utt. Piegādātājs savukārt var laicīgi reaģēt uz topošo iztrūkumu un pasteigties ar piegādi. POS-datu jeb pārdošanas datu saņemšana palīdz plānot arī akcijas un to laikā operatīvi piegādāt preci tur, kur tā ir beigusies.

Patērētāju uzvedība ir neparedzama, bet pateicoties POS-datiem spējam 24 stundu laikā (piegādes transporta laiks) reaģēt uz izmaiņām pieprasījumā. Un prece tiek nogādāta tieši uz to veikalu, kur tās trūkst,” skaidro Lepiks.

No šādi pakārtotas sistēmas iegūst arī mazumtirgotājs. Selvera ķēdes iepirkumu nodaļas direktore Margita Kissa komentē:

"Selvera vadība ir sapratusi, lai izvairītos no preču iztrūkumiem, vajag ciešāk sadarboties ar piegādātājiem. Mūsu sortimentā ir vairāk kā 20 000 nosaukumu, kurus tirgojam 45 veikalos. Ir skaidrs, ka daudzās preču kategorijās piegādātāji daudz labāk pārzin gan tendences gan patērētāju vajadzības. Nagu lakas un augu sēklas ir labs piemērs, kā arī Coomora piedāvātās zibatmiņas."
Margita Kissa
Selvera iepirumu nodaļas direkore
 

Pārskatāma piegādes ķēde nodrošina preci Selvera plauktos un veicina apgrozījumu. No tā ka pareizā prece ir īstajā laikā īstajā vietā iegūst ne tikai veikals, bet arī piegādātājs, un visvairāk pircēji.