ENG EST LIT
LOGIN
Sākums

Partnerības ziņas

Print

Pieci jauni sertificēti partneri Baltijā

2015. gada sākums ir bijis aktīvs Telema sertificēto partneru komandai. Pirmais ceturksnis ir atnesis Telema trīs jaunus partnerus Latvijā. Telema sertifikāts tika izsniegts SIA Tilde par Telema EDI funkcionalitāti programmā Tildes Jumis, SIA Assako Smart, kas atbalsta WinLats programmu, un SIA Batsoft (ERP Kentaurs Integra).

Laba sadarbība ir rezultējusies arī dažādos partnerības pasākumos. Tradicionālajos IT partneru semināros februārī un martā Telema izskaidroja EDI savienojamības problēmas 24 jauniem programmatūras uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā. Seminārā, ko organizēja SIA Tilde, Telema bija iespēja ar Telema EDI Moduli iepazīstināt vairāk nekā 800 grāmatvežus. 2015. gada aprīlī Telema sāka Latvijas 1C programmatūras atbalsta uzņēmumu apaļā galda sanāksmi, lai apspriestu kopējos klientu labumus, EDI savienojamību un sadarbību. 1C ir biznesa programmatūra no Krievijas ar apmēram 1 miljonu lietotāju.

2015. gada otrajā ceturksnī Igaunijas IT uzņēmumi BCS Itera, HÄT Systems, Fujitsu un Columbus apvienoja spēkus un iestrādāja Telema EDI Moduli jaunākajā Microsoft Dynamics NAV 2015 programmatūras versijā. Jūnija beigās ilgi gaidītais Telema EDI savienojums ar Igaunijas biznesa programmu Erply ir nonācis beigu posmā, sākot testa klientu izveidošanu. Jau 2015. gada vasarā Erply lietotāji varēs sākt apmainīties ar tirdzniecības pasūtījumiem un rēķiniem.

Lietuvas IT uzņēmumi kļuva aktīvāki pēc tam, kad to bija pabeigti eiro projekti. Līdz 2015. gada jūnijam Telema ir parakstījusi saprašanās memorandu sadarbībai ar Debetas UAB (biznesa programma Debetas), Proringas UAB (biznesa programma Proringas) un Stekas UAB (biznesa programma Stekas). Mēs plānojam sertificēt jaunos partnerus, kas pabeidz standartizētā Telema EDI Moduļa izstrādi, aktivizējot ātru un vieglu klientu piekļuvi EDI.

Atpakaļ uz saturu

Lehe Pruulikoda ir pirmais Telema Microsoft stadarta EDI moduļa lietotājs


Lehe Pruulikoda, maza vietējā brūvētava, ir pirmais uzņēmums, kas sāka lietot Telema EDI moduli MS Dynamics NAV 2015. Telema EDI modulis tagad ir Microsoft sertificēts un oficiāli uzskatāms par Microsoft standartu kā daļa no igauņu lokalizācijas. Moduļa licenci var publiski iegādāties kopā ar citām NAV 2015 licencēm.

Gristela Tali no Lehe Pruulikoda novērtē vieglo moduļa ieviešanu. Tas ir pilnais risinājums, ko ir viegli instalēt un kam nav nepieciešama turpmāka tehniskā palīdzība. Jaunais NAV EDI modulis atbalsta 4 dokumentus, ļaujot piegādātājiem apmainīties ne tikai ar pasūtījumiem un rēķiniem, bet arī izsūtītās un saņemtās kravas pavadzīmēm. „Iespēja izmantot Telema EDI pakalpojumus tieši mūsu programmā atbrīvo laiku mūsu komandai. Tas vienkārši ietaupa minūtes un stundas ikdienas darbā. Arī dati ir precīzāki,” atzīst Gristela Tali, Lehe Pruulikoda īpašniece.

Moduļa ieviešanu var veikt jebkurš no četriem MS Dynamics NAV partneriem Igaunijā: BCS Itera, HÄT Systems, Fujitsu un Columbus. Drīz viņi visi būs Telema sertificētie partneri. Latvijas un Lietuvas uzņēmumiem, kas ir ieinteresēti risinājumā, modulis arī ir pieejams iegādei ar lielu atlaidi, salīdzinot ar pielāgotajiem risinājumiem.


Atpakaļ uz saturu

Telema un LKVIA sapulcē tirdzniecības partnerus semināru sērijai

Kopš 2015. gada janvāra Telema ir LKVIA ─ Lietuvas Kvalitātes pārvaldības un inovāciju asociācijas ─ biedrs. LKVIA sāka veiksmīgu EDI semināru sēriju ar viesrunātājiem no Maxima (lielākā mazumtirdzniecības ķēde Baltijā), PricewaterhouseCoopers (konsultāciju uzņēmums), INFOBALT (Nacionālā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sektora asociācija) un Telema.

Divi pasākumi Kauņā un Viļņā pulcēja vairāk nekā 70 dalībniekus, pārstāvot gan piegādātājus, gan mazumtirgotājus. Semināra programma ietvēra informāciju par dažādiem EDI risinājumiem un elektroniskās dokumentu apmaiņas likumīgos aspektus. Visi apmeklētāji novērtēja dalīšanos ar praktiskās EDI ieviešanas pieredzi. „Paldies par vērtīgo semināru,” rakstīja Regina Deglienė no JSC Vilniaus majonezo gamykla, „visi runātāji bija kompetenti, tematus prezentēja interesanti un gludi, un atbildēja uz daudziem jautājumiem.”

Telema plāno arī turpmāk sadarboties ar LKVIA. Abas organizācijas vēlas dalīties zināšanās Lietuvas tirgū. Sekojiet līdzi informācijai par vēl specifiskākiem pasākumiem un apmācībām par e-dokumentu risinājumiem un saistītiem tematiem.

Atpakaļ uz saturu

Telema sadarbojas ar Swedbank B2B portāla izveidē Latvijā

Telema nesenākais projekts EDI zināšanu izplatīšanā ir Swedbank biznesa tīkls Latvijā. 2015. gada maijā Telema tika uzaicināta pievienoties tikko izveidotajai saziņas platformai un vadīt foruma diskusiju par elektronisko datu apmaiņu.

Biznesa tīkls ir jauna saziņas platforma, ko izstrādājusi Swedbank Latvija, kaut kas līdzīgs LinkedIn. Galvenā ideja ir veidot tuvākas attiecības starp uzņēmumiem, kuriem ir konts Swedbank. Svedbank Latvija vēlas demonstrēt, ka internetbanka nav tikai vieta naudas pārsūtīšanai, bet to var lietot arī tīklošanai, tirdzniecībai un tiešo biznesa savienojumu veidošanai.

Saziņas platformā tiek organizētas regulāras diskusijas, ko sāk tīkla īpašnieki. Nesen programma fokusējās uz tādiem tematiem kā e-paraksts, e-rēķini un EDI. Kā moderators Valdis Zītars (Telema pārstāvniecības vadītājs Latvijā) tika uzaicināts izskaidrot EDI nozīmi, kā to izmanto un kādi ir virzieni un labumi. Tiešsaistes diskusijas jautājumus un atbildes var apskatīt šeit.

Lasiet vairāk par Swedbank biznesa tīklu Latvijā.

Atpakaļ uz saturu

Vēl pieci maģistrantūras darbi par piegādes ķēžu pārvaldību

Tallinas Tehnoloģiju universitāte kopš 2014. gada sagatavo augsti kvalificētus speciālistus piegādes ķēžu pārvaldībā. Ir sarakstīti interesanti maģistrantūras darbi par praktiskiem tematiem, kas varētu noderēt arī citiem uzņēmumiem. 2015. gada pavasarī parādījās vēl pieci maģistrantūras darbi Telema izpilddirektores Heles Hammeras, kura darbojas arī kā TTU Piegāžu ķēžu inženierijas valdes priekšsēdētājs, vadībā:

• „Plauktu pieejamības uzlabošana Rimi Eesti Food AS”, autors Kersti Riispapp;
• „VMI (piegādātāja uzturēta krājumu saraksts) potenciāla izvērtēšana mazumtirdzniecībā”, autors Triinu Himma;
• „S&OP (Piegādes un operāciju plānošana) jaunu produktu izlaišanā Vaasan Group”, autors Anu Aasmaa;
• „Piegādes ķēdes veiktspējas novērtējums Igaunijas mazajos un vidējos uzņēmumos”, autors Indrek Sabul;
• „Piegādes ķēžu stratēģijas jauno tehnoloģiju uzņēmumiem”, autors Helery Starkopf.

Darbi rakstīti igauņu valodā, bet kopsavilkumi pieejami arī angļu valodā. Ja esat ieinteresēti par kādu no šiem darbiem, lūdzu, sazinieties ar Hele Hammeru hele.hammer@telema.com

Atpakaļ uz saturu